علائم خرابی مخازن آب خانگی

علائم خرابی مخازن آب خانگی موضوعی است که می‌تواند برای هر کسی که به ایمنی خانه خودش و مدیریت هزینه‌ها توجه دارد موضوع مهمی باشد، در این مقاله به همین موضوع پرداخته‌ایم در ادامه همراه ما باشید قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در رابطه با خرید تانکر آب پلاستیکی به صفحۀ خرید تانکر آب پلاستیکی مراجعه کنید.

در ادامه به موضوع انواع علائم خرابی مخازن آب خانگی می‌پردازیم.

انواع علائم خرابی مخازن آب خانگی

انواع علائم خرابی مخازن آب خانگی چیست؟

انواع علائم خرابی مخازن آب خانگی ، اگرچه تشخیص علائم خرابی مخازن آب خانگی در اولین باری که متوجه آن می‌شوید دشوار است، اما ممکن است نشانه‌هایی وجود داشته باشد که مخزن ذخیره آب شما نیاز به توجه دارد که ممکن است از دست داده باشید.

مخزن شما ممکن است به درستی کار نکند یا بوی عجیبی داشته باشد. اگر با مخزن آب خود مشکل دارید، این مقاله از شرکت رادمان پلاست به شما کمک می‌کند تا مشکلات احتمالی را شناسایی کنید و به شما توصیه می‌کند برای رفع آنها چه کاری انجام دهید.

در ادامه به موضوع دلیل خرابی مخازن آب خانگی می‌پردازیم.

دلیل خرابی مخازن آب خانگی

دلیل خرابی مخازن آب خانگی ، علائم خرابی مخازن آب خانگی زیادی وجود دارد که ممکن است مخازن آب خانگی شما با مشکل مواجه شود. مخازن آب می‌توانند بین 10 تا 20 سال بدون نیاز به تعویض کامل کار کنند.

اما وقتی به درستی از آنها مراقبت نشود، طول عمر آنها بسیار کوتاهتر می‌شود. نگهداری منظم مخزن برای اطمینان از عملکرد عادی مخزن آب برای سالها ضروری است. بدون بازرسی منظم، مخزن شما خراب می شود و برای کار نامناسب می‌شود.

مشکلات مخزن ذخیره آب غیر معمول نیست و نگهداری نادرست می‌تواند منجر به خرابی مخزن شود. گاهی اوقات مشکلات مخازن می‌تواند به سادگی به دلیل سایش و پارگی طبیعی باشد.

ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید که برخی از آنها خارج از کنترل شماست که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

در ادامه به سوال علائم خرابی مخازن آب خانگی چیست ؟ می‌پردازیم.

علائم خرابی مخازن آب خانگی چیست ؟

علائم خرابی مخازن آب خانگی چیست ؟ مخازن ذخیره سازی در معرض فشار و خوردگی ناشی از آب، سوخت یا سایر مایعات داخل آن قرار دارند. وزن زیاد سیال بر اتصالات، دیوارها و پایه‌های سازه فشار می‌آورد.

با گذشت زمان، سایش در مخازن آب خانگی رخ می‌دهد و منجر به خوردگی می‌شود که باعث بروز علائم خرابی مخازن آب خانگی می‌شود. علاوه بر این، نشتی‌هایی رخ می‌دهد که به دلیل احتمال ورود مواد خارجی و باکتری از محل نشتی به مخزن، آلودگی بیشتری ایجاد می‌کند.

در ادامه به بررسی علائم خرابی مخازن آب خانگی خواهیم پرداخت.

1. ایجاد لجن سبز در مخازن آب خانگی

هر لجن سبزی که در مخزن ذخیره آب خود پیدا کنید می‌تواند جلبک باشد. جلبک از نظر ظاهری مشکلی ندارد، اما سمومی ترشح می‌کند که می‌تواند باعث بیماری در انسان و حیوان شود. اگر از تمیز کردن مخزن عقب مانده‌اید، جلبک‌ها می‌توانند رشد کنند، بنابراین اگر در مخزن خود جلبک دارید، باید با یک پاک کننده حرفه‌ای مخزن تماس بگیرید تا مخزن شما را تمیز کند.

از طرفی اگر با جلبک زیاد سروکار دارید با خالی کردن مخزن آب و برداشتن لجن با شلنگ و برس جارو مشکل حل می‌شود.

با این حال، فقط متخصصان آموزش دیده باید این کار را انجام دهند و تنها در صورتی که مخزن آب شما به راحتی در دسترس باشد، می‌توان این علائم خرابی مخازن آب خانگی را رفع کرد.

2. ایجاد بوی گوگرد در مخازن آب خانگی

گوگرد چیز کوچکی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. بوی آن یادآور کبریت سوخته، گاز طبیعی یا تخم مرغ فاسد است. این ماده سیار ناخوشایند است و اگر متوجه شدید که از مخزن ذخیره آب شما می‌آید، احتمالاً رشد باکتری است که باید در اسرع وقت حذف شود.

باکتری‌های موجود در مخزن ذخیره آب شما می‌توانند از منابع مختلفی مانند پاتوژن‌های موجود در آب یا حیوانات مرده در آب باشند.

صرف نظر از اینکه آب مخازن آب خانگی شما قابل شرب است یا خیر، هر گونه باکتری که احساس می‌کنید باید توسط یک سرویس تمیز کردن مخزن آب حرفه‌ای یا با استفاده از سفید کننده کلر در آب و تخلیه کامل مخزن حذف شود.

3. آب در مخازن آب خانگی مزه آهن گرفته است

اگر مخزن آب شما برای آب آشامیدنی استفاده می‌شود و متوجه شدید که آب شما طعم فلزی دارد، احتمال زیادی وجود دارد که در مخزن ذخیره آب خود رسوب داشته باشید.

رسوب گیری غیر معمول نیست، به خصوص اگر مخزن شما با فلز پوشیده شده باشد. علائم خرابی مخازن آب خانگی که رسوبی هستند، زمانی تشکیل می‌شود که مواد معدنی طبیعی مانند منیزیم و کلسیم در هنگام خوردگی فلز تخلیه شده و در کف مخزن نشسته و مدتی باقی می‌مانند.

رسوب را می‌توان از نظر شیمیایی حل کرد، اما بهتر است با یک سرویس تمیز کردن مخزن آب حرفه‌ای مشورت کنید تا مطمئن شوید که فرایند به درستی انجام شده است.

4. آب کدر به نظر می رسد

اگر آب شما کدر به نظر می‌رسد، احتمالاً نتیجه تجمع باکتری یا رسوب است. همان‌طور که در بالا ذکر شد، بهتر است با یک سرویس تمیز کردن مخزن آب حرفه‌ای مشورت کنید تا قبل از استفاده مجدد، مخزن خود را به درستی شستشو دهید تا بیمار نشوید.

می توانم علائم خرابی مخازن آب خانگی را درست کنم؟

اگرچه ممکن است رفع علائم خرابی مخازن آب خانگی که ممکن است در مخزن آب خود با آن مواجه شوید آسان به نظر برسد و ممکن است فکر کنید که می‌توانید خودتان آنها را برطرف کنید، اما همیشه بهتر است با یک متخصص صحبت کنید تا اینکه آسیب تصادفی بیشتری ایجاد کنید. تهدید از ورود به مخزن آب یا به خطر انداختن سلامتی خود اجتناب کنید.

جلوگیری از مشکلات مخزن ذخیره آب با ذخیره سازی مناسب مخزن و مواد خوب شروع می‌شود. توصیه می‌شود آب آشامیدنی هر 6 ماه یکبار و در صورت عدم استفاده سالی یکبار تمیز شود.

تمیز کردن منظم مخازن آب خانگی احتمال بروز مشکلات را کاهش می‌دهد و مخزن آب شما را برای مدت طولانی‌تری سالم نگه می‌دارد.

جمع بندی

در این مقاله از شرکت رادمان پلاست به بررسی علائم خرابی مخازن آب خانگی پرداختیم. همچنین در این مقاله به راه‌های جلوگیری و درست کردن علائم مخازن آب خانگی پرداختیم.

مهندسان ما همچنین می‌توانند لوله کشی مرتبط را سرویس کنند و تأسیسات تولیدی ما را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های سفارشی را به موقع و مقرون به صرفه ارائه دهیم.

شایان ذکر است شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره علائم خرابی مخازن آب خانگی با مشاوران این مجموعه ارتباط حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن