مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن

مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن ، شاید شما هم برای خرید مخزن ذخیره آب نیاز به کمک داشته باشید. ممکن است در رابطه با این موضوع که؛ مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن نیاز به راهنمایی داشته باشید. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید تانکر آب پلاستیکی به صفحۀ خرید تانکر آب پلاستیکی مراجعه کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا برای خرید بهترین مخزن آب، به شما اطلاعات مفیدی ارائه کنیم تا با استفاده از آن با انواع مخازن بیشتر آشنا شوید و بتوانید یک خرید متناسب با نیاز خود داشته باشید. با ما همراه بمانید.

مخزن آب پلی اتیلن مناسب است یا فلزی

مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن و انواع این مخازن

ذخیره و نگهداری آب به کمک مخازن، این امکان را به شما می دهد تا همیشه و در همه جا آب در دسترس داشته باشید. مخازن ذخیره آب می توانند برای مصارف گوناگونی به کار گرفته شوند. گاهی از این مخازن برای ذخیره مایعات مختلفی بجز آب و حمل آنها به مکان مورد نظر استفاده میشود. همچنین مخازن ذخیره آب انواع مختلفی دارند.

مخازن ذخیره آب فلزی؛ این مخازن معمولا از جنس استیل، فولاد یا گالوانیزه هستند. از مخازن فلزی برای ذخیره آب و گاز های فشرده استفاده میشود. این مخازن امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و جای خود را به مخازن پلی اتیلن داده اند.

مخازن ذخیره آب پلی اتیلن؛ مخازن پلی اتیلن در واقع مخازن پلاستیکی هستند که امروزه در مصارف گوناگون، به طور گسترده از آنها برای ذخیره آب و سایر مایعات استفاده میشود

 مخازن پلی اتیلن بسیار متنوع هستند و در ابعاد و کل های مختلف تولید و به بازار عرضه میشوند. ویژگی های مثبتی که این مخازن نسبت به مخازن فلزی دارد میزان محبوبیت آن را در بین مشتریان افزایش داده است. بنابراین اگر هنوز این سوال که؛ مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن، ذهن شما را درگیر کرده است بهتر است، ادامه مقاله که در رابطه با مزیت های مخازن پلی اتیلن صحبت کرده ایم را مطالعه و پاسخ خود را دریافت کنید.

بررسی مخزن فلزی و پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن را با نام های دیگری مانند؛ تانکر پلی اتیلن و تانکر پلاستیکی هم میشناسند. مخازن پلی اتیلن دارای ویژگی های مثبتی هستند که در این قسمت به بررسی مواردی از آنها میپردازیم. تا بهتر درک کنید که مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن

ویژگی های مخزن پلی اتیلن

 

• مخازن پلی اتیلن در انواع مختلف تک لایه، سه لایه و چند لایه تولید میشوند. 

• مخازن سه لایه پلی اتیلن دارای یک لایه آنتی باکتریال هستند.

• این مخازن سطح بهداشت بسیار بالاتری نسبت به مخازن فلزی دارند.

• ضد زنگ و خوردگی هستند.

• مقاومت دمایی بالایی دارند.

• مخازن پلی اتیلن در برابر نشتی بسیار مقاوم هستند.

• رطوبت کمی را از خود عبور می دهند.

• نوع سه لایه این مخازن عایق مناسبی در برابر نور خورشید هستند.

• عمر این مخازن نسبت به نوع فلزی بسیار بالاتر است. 

• به آسانی نصب میشوند.

• نسبت به مخازن فلزی وزن بسیار سبک تری دارند بنابراین حمل و جابجایی آنها نیز بسیار راحت تر خواهد بود.

• از آنجا که قیمت مواد پلاستیکی از جمله پلی اتیلن نسبت به فلز ارزان تر است. بنابراین مخازن پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی مقرون به صرفه تر هستند.

حالا باتوجه به این موارد می توانیم بگوییم که؛ مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن.

بله درست است مخزن آب پلی اتیلن باتوجه به ویژگی های مثبت و مزیت هایی که دارد نسبت به مخازن فلزی کاربردی تر هستند و بخش های بیشتری از نیاز مشتریان را پوشش می دهند. بنابراین مخازن پلی اتیلن گزینه مناسب تری برای خرید هستند.

بهترین مخزن برای ذخیره آب آشامیدنی

برای ذخیره آب آشامیدنی لازم است تا از مخزنی استفاده کنید که نکات بهداشتی در ساخت آن رعایت شده باشد. مخازن پلی اتیلن سه لایه آنتی باکتریال بهترین گزینه برای نگهداری آب آشامیدنی هستند.

لایه میانی مخازن سه لایه تیره رنگ است. این لایه عامل اصلی نفوذ ناپذیری مخزن در برابر نور خوشید و سایر عوامل آلوده کننده به درون مخزن است. بنابراین با ذخیره آب آشامیدنی درون مخزن سه لایه پلی اتیلن خیال تان از بابت حفظ کیفیت آب راحت باشد.

مخازن فلزی این قابلیت را ندارند بنابراین فقط برای مدت کوتاهی می توان آب آشامیدنی را در آن ذخیره کرد آن هم در صورتی که مخزن فاقد هر گونه جلبک زدگی باشد. با توجه به این ویژگی مخزن سه لایه پلی اتیلن می توانید براحتی انتخاب کنید که مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن، تا آب آشامیدنی در آن ذخیره شود.

مقایسه مخزن فلزی با مخزن پلی اتیلن

مقایسه مخزن فلزی با مخزن پلی اتیلن

در این قسمت برای مقایسه مخزن فلزی با پلی اتیلن به موضوع حفاظت از مخزن پلی اتیلن می‌پردازیم.

حفاظت از مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن دارای ویژگی های مثبت بسیار زیادی هستند. همین ویژگی ها مخزن های پلی اتیلن را به یک محصول محبوب برای مشتریان تبدیل کرده است

 اما نکته ای که در رابطه با مخازن پلی اتیلن وجود دارد این است که باید حتما آنها را از برخورد با اجسام نوک تیز محافظت کنید. شاید این نکته شما را در رابطه با این مسئله که، مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن به شک بیندازد.

اما باید بگوییم این تنها نقطه ضعف مخازن پلی اتیلن در برابر نقاط ضعف متعدد و زیاد مخازن فلزی است. پس مخزن آب پلی اتیلن بهترین گزینه برای خرید است.

در آخر آیا مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن ؟

باتوجه به ویژگی های مثبت فراوانی که مخزن آب پلی اتیلن دارد براحتی می توان متوجه شد که مخزن آب پلی اتیلن بهتر از مخازن فلزی است. اما ویژگی های زیر بیشتر شما را به این موضوع که؛ مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن بیشتر واقف می کند. 

• استحکام بسیار زیاد مخازن آب پلی اتیلن در برابر فشاری که از آب داخل مخزن به آن وارد میشود. 

• تنوع شکل و حجم بسیار زیاد مخازن پلی اتیلن

• محافظت از کیفیت ماده ذخیره شده

برای خرید مخزن پلی اتیلن با کیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت های تولید کننده مخازن پلی اتیلن تنوع بالایی از این محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه ها از محصولات آنها دیدن کنید و با توجه به آنچه که نیاز دارید بهترین مخزن را خریداری کنید.

همچنین می توانید برای بررسی محصولات و اطلاع از اینکه مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن از مشاوران این فروشگاه ها کمک بگیرید. رادمان پلاست یک شرکت معتبر است که با حمایت از فرهنگ صرفه جویی و استفاده درست از آب، اقدام به تولید مخازن پلی اتیلن ذخیره کننده آب کرده است.

رادمان پلاست متعلق به شهر اصفهان است اما در سایر مراکز استان های کشور نیز دارای نمایندگی های فعال است. علاوه بر اینها رادمان پلاست امکان خرید اینترنتی مخازن پلی اتیلن را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

شما می توانید به آسانی وارد وب سایت این شرکت شوید و با مشاهده محصولات متنوع و جزئیات آنها سفارش خود را ثبت کنید. تیم پشتیبانی و مشاوره رادمان پلاست به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به فضا و سرمایه ای که در اختیار دارید مناسب ترین مخزن را خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Item | تومان
View Cart
به بالای صفحه بردن