نحوه نصب مخزن پلی اتیلن

نحوه نصب مخزن پلی اتیلن ویکی از سوالاتی است که امروزه برای خریداران مخازن پلی اتیلن پیش می‌آید. مخازن آب پلی اتیلن کاربرد بسیاری چه در صنایع بزرگ و چه در مصارف خانگی داشته و به همین علت نیز اهمیت بسیاری دارند.
در حین نصب این محصول باید حتما نکاتی را مد نظر داشته باشید چرا که ممکن است موجب آسیب دیدن مخزن آب شده و یا مشکلات دیگری را به وجود آورد. قیمت مخزن آب 500 لیتری از جمله محصولات کاربردی است که به دلیل کیفیت, دوام و ماندگاری خود از محبوبیت بسیاری برخوردار است. اگر می‌خواهید با نحوه نصب این محصولات آشنا شوید, ادامه مطلب را از دست ندهید.

بهترین نحوه نصب مخزن پلی اتیلن چیست | رادمان پلاست

نکات مهم هنگام نصب مخزن پلی اتیلن

یکی از معضلاتی که ممکن است ذهن شما را نیز مانند سایرین به خود مشغول کرده باشد مبحث نصب این محصول است. در حین نصب محصولات بزرگ مانند مخازن آب حتما باید به همه نکات توجه کرد. چرا که اختلال در کوچک‌ترین بخش محصول ممکن است موجب آسیب دیدن کل آن شود. در ادامه نیز با ما همراه شوید تا نکاتی کاربردی پیرامون نحوه نصب مخزن پلی اتیلن را بیان کنیم.

1. انتخاب مکان فاقد پستی و بلندی

از جمله مهمترین مواردی که قبل از نصب این محصول باید در نظر داشته باشید, انتخاب جایگاه مناسب برای نصب مخزن است. منظور از جایگاه مناسب اغلب زمین‌های هموار, بدون پستی و بلندی است. چنانچه محصول بر روی زمین ناهموار نصب شود, مدتی پس از نصب با مشکلات جدی روبه‌رو خواهد شد.

2. انتخاب جایگاهی مستحکم برای نصب

به طور کلی جایگاه نصب مخازن باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا علاوه بر تحمل وزن محصول قادر به تحمل وزن مواد درون آن باشد. حتما قبل از نصب محصول از جایگاه قرار گیری اطمینان حاصل کنید. چرا که جابه جایی مخازن پس از نصب سخت است. همچنین ممکن است موجب آسیب دیدن محصول شود.

3. توجه به نحوه اتصال پمپ و مخزن

در حین نصب محصول این مورد را در نظر داشته باشید که نصب دستگاه به شکلی باشد که لرزش پمپ به مخزن آسیب وارد نکند. چنانچه مخازن و پمپ توسط نمایندگی محصول نصب شوند, به کمک وسایل مربوطه لرزه‌های پمپ کنترل شده و به مخزن آسیبی وارد نخواهد شد.

رادمان پلاست یک مجموعه پیشرو در زمینه عرضه و نصب این مخازن است که می‌توانید از این مجموعه کمک بگیرید.

نکات مهم هنگام نصب مخزن پلی اتیلن | رادمان پلاست

چرا هنگام نصب, اتصالات مخزن آب پلی اتیلن نباید تحت فشار قرار بگیرند؟

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب مخزن پلی اتیلن, توجه به نکات زیر مهم است:

  • در زمان نصب پمپ به مخزن آب در نظر داشته باشید که این کار از طریق لوله‌های منعطف صورت بگیرد. چنانچه نصب از طریق لوله‌های سخت انجام شود فشار لوله‌ها به مخزن آب رسیده و حتی ممکن است موجب آسیب دیدن خود پمپ نیز شود.
  • چنانچه قادر به استفاده از این لوله‌ها نبودید, حتما در حین نصب محصول تکیه‌گاهی برای آن در نظر بگیرید. از این طریق فشار وارد شده بر لوله‌ها تا حدود زیادی کم شده و خطری برای مخزن و پمپ نخواهند داشت.
  • در زمان انتخاب تکیه‌گاه توجه داشته باشید که محصول انتخابی شما از لحاظ جنسیت سخت نباشد؛ چرا که در طولانی مدت موجب ایجاد حفره بر روی محصول می‌شود.
  • قبل از خرید و انتخاب هر محصولی ابتدا با روند تکمیل آن آشنا شوید. به طور مثال ابتدا با نحوه نصب مخزن پلی اتیلن آشنا شوید و سپس اقدام به خرید تجهیزات کنید.
  • در زمان انتخاب و خرید اتصالات لوله حتما در نظر داشته باشید که قطر ورودی اتصالات همسان و یا بزرگ‌تر از ورودی پمپ باشند. اگر این موضوع رعایت نشود روند پمپاژ به درستی انجام نخواهد شد و پس از مدتی موجب خراب شدن پمپ و مخزن خواهد شد.

بهترین نحوه نصب مخزن پلی اتیلن چیست؟

در رابطه با بهترین روش برای نصب این مخازن به طور کلی موارد زیر را توصیه می‌کنیم:
1. از نمایندگی محصولات کمک بگیرید. افرادی که از طرف خود برند تولیدکننده برای نصب محصول می‌آیند, اغلب در این زمینه تخصص کافی داشته و در صورت وجود آسیب جدی می‌توانند معضل را رفع کرده یا محصول را تعویض کنند.
همانطور که گفته شد, شما می‌‌توانید با مراجعه به یک مجموعه معتبر مانند رادمان پلاست, علاوه بر خرید مخزن مورد نظر, برای نصب نیز کمک بگیرید.
2. پس از آن نیز توصیه می‌کنیم که در نظر داشته باشید که روش نصب مخازن با توجه به کاربرد آنها متنوع است . چنانچه فرد با نحوه نصب محصول و یا روش مناسب نصب محصول آشنایی کافی نداشته باشد, آسیب‌های جدی به مخازن و حتی پمپ وارد می‌کند.‌ اعتماد به اشخاصی که در این زمینه دانش کافی ندارد, اغلب ریسک پر خطری بوده و اشخاص را متضرر می‌کند.

بهترین نحوه نصب مخزن پلی اتیلن | رادمان پلاست

نحوه نصب مخزن پلی اتیلن با توجه افزایش ارتفاع آن

گاهی ممکن است که برای شما این نیز این معضل پیش بیاید که مخزن آب به شکل تراز بر روی سطح قرار نگرفته باشد. حتی برخی مواقع نیز نیاز است تا در حین نصب, متوجه شوید که مخزن نیاز به ارتفاع بیشتری دارد. به طور کلی در چنین مواقعی افراد با استفاده از اشیاء سختی مثل سنگ و آجر قصد رفع مشکل را دارند.

  1. در ابتدا توصیه می‌کنیم که محصولی متناسب با ابعاد مورد نیاز خود را خریداری کنید تا درگیر چنین مشکلاتی نشوید.
  2. اما شما برای رفع این مشکل ابتدا باید از فردی که برای نصب محصول آمده, کمک بگیرید و پس از آن با استفاده از نوارهای مخصوص به تراز کردن سطح یا افزایش ارتفاع بپردازید.
  3. چنانچه به هیچ یک از موارد گفته شده توجهی نداشتید یا نتوانستید مطابق با آن عمل کنید, به هیچ عنوان از اشیاء سخت استفاده نکنید. این وسایل شاید به طور سطحی مشکل شما را بر طرف کنند اما پس از مدتی به محصول آسیب می‌زنند.
  4. برای تراز کردن یا افزایش ارتفاع مخزن حتی اگر از آجر یا سایر اشیا سخت استفاده کردید, آنها را با چندین لایه عایق کنید. عایق بندی درست این اشیاء می‌تواند خطر خراب شدن مخزن را تا حدود زیادی کاهش دهد.

جمع بندی

پس از انتخاب و خرید مخازن, مهمترین مبحث نحوه نصب مخزن پلی اتیلن و سایر مخازن است. با توجه به قیمت این محصول توصیه می‌کنیم برای نصب محصول حتما از متخصصین کمک بگیرید؛ چرا که می‌توانید از سالم نصب شدن محصول خود تا حدود زیادی اطمینان کافی حاصل کنید.
قبل از انتخاب بر حسب قیمت توصیه می‌کنیم قیمت مخازن را از برند‌های معتبر جویا شوید. این برندها محصولات را خود تولید یا عرضه می‌کنند, به همین علت نیز اغلب از هزینه کمتری برخوردار هستند. به عنوان مثال قیمت مخزن پلی اتیلن 15000 لیتری در بازار آزاد تقریبا دو برابر قیمت عرضه محصول توسط نمایندگی‌ها است.
انتخاب یک مجموعه مناسب که مخازن باکیفیت را با قیمت مناسب عرضه کند, بسیار مهم است زیرا کمک می‌کند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. در این زمینه ما به شما رادمان پلاست را معرفی می‌کنیم که می‌توانید با مراجعه به وبسایت آنها, از قیمت مخازن پلی اتیلن اعم از قیمت مخزن 1000 لیتری سه لایه و نحوه نصب آنها مطلع شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Item | تومان
View Cart
به بالای صفحه بردن