چرا پمپ آب خانگی داغ می شود ؟

چرا پمپ آب خانگی داغ می شود ؟

چرا پمپ آب خانگی داغ می شود ؟ در این مقاله می خواهیم در رابطه با این مسئله که چرا پمپ آب خانگی داغ می شود؟ صحبت کنیم. در واقع پمپ های آب خانگی یکی از پرکاربرد ترین ابزاری هستند که برای ذخیره آب در مصارف خانگی بکار گرفته می شوند. پمپ های آب خانگی معمولا می توانند آب را تا ارتفاع مشخصی از ساختمان های چند طبقه پمپ کنند. مزیت استفاده از پمپ های آب خانگی نیز همین موضوع می باشد. در ادامه بیشتر در رابطه به پمپ های آب خانگی و اینکه چرا پمپ آب خانگی داغ می شود؟ بیشتر صحبت خواهیم کرد. در صورت نیاز به خرید تانکر آب در مدل های متنوع اعم از تانکر آب 1000 لیتری و .. با نمایندگان رادمان پلاست تماس بگیرید..

چرا پمپ آب خانگی داغ می شود | رادمان پلاست

پمپ آب خانگی

همانطور که اشاره کردیم پمپ های آب خانگی می توانند آب را به سرعت به ارتفاع مشخصی در ساختمان ها منتقل کنند. در واقع برای رسیدن آب به طبقات بالا در ساختمان های چند طبقه یک سیستم لوله کشی نیاز است که آب را با فشار و سرعت به سمت بالا هدایت کند. پمپ آب خانگی این وظیفه را در سیستم های لوله کشی ساختمان ها بر عهده دارد. پمپ های آب خانگی انواع مختلفی دارند که با توجه به شرکت سازنده آنها و توان متفاوتی که دارند از یکدیگر متمایز می شوند.

دلایل داغ شدن پمپ آب خانگی

یکی از معضلاتی که در رابطه با پمپ های آب خانگی وجود دارد داغ شدن آنها در حین کار می باشد. این مسئله که چرا پمپ آب خانگی داغ می شود؟ یکی از مهمترین موضوعات در این مقاله است که در این بخش در رابطه با این علت ها بیشتر صحبت خواهیم کرد. اگرچه داغ شدن پمپ آب خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما مهمترین آنها شامل موارد زیر می باشد:
-اگر دمای پمپ آب حین کار کردن بیشتر از دمای استاندارد باشد احتمال اینکه پمپ آب خانگی داغ شود زیاد است. دمای استاندارد برای پمپ آب خانگی حین کار کردن 32 درجه سانتی گراد می باشد. البته این دما در بخش های مختلف پمپ متغیر است. مثلا در ناحیه دینام دمای استاندارد گاهی به 50 تا 55 درجه سانتی گراد هم می رسد.
بالا رفتن دمای پمپ آب که در نتیجه باعث داغ شدن پمپ آب خانگی می شود به این علت ها می باشد:

علت داغی پمپ آب خانگی | رادمان پلاست

چرا پمپ آب خانگی داغ می شود و افزایش بیش از حد سرعت پمپ آب خانگی

اگر ما بخواهیم که بگوئیم چرا پمپ آب خانگی داغ می شود بیش از توان خود آب را با سرعت بالایی با سمت بالا هدایت کند مشکل سرعت غیر مجاز برای پمپ آب خانگی را خواهیم داشت. در صورتی که سرعت پمپ بیش از حد مجاز باشد ممکن است در نهایت باعث داغ شدن پمپ آب خانگی می شود. عواملی مانند: نوسان ولتاژ برق, استفاده از پمپ های بخار قوی برای محیط های کوچک و نامناسب و استفاده از پمپ های کمکی افزایش فشار باعث افزایش بیش از حد سرعت پمپ آب خانگی و در نتیجه داغ شدن پمپ آب خانگی می شود.

بی آب شدن پمپ آب خانگی

چرا پمپ آب خانگی داغ می شود ؟ اگر پمپ آب خانگی به هر دلیلی کم آب شود و یا آب داخل آن کم شود دمای پمپ آب بالا خواهد رفت. در واقع آب به خودی خود باعث سرد نگه داشته شدن پمپ آب می شود. در صورتی که میزان آب در دسترس پمپ آب خانگی کم شود حتی در مدت کمتر از یک دقیقه دمای پمپ بالا رفته و موجب داغ شدن پمپ آب می شود. عواملی مانند: عدم تنظیم درست کلید پمپ, وجود نشتی و کاهش آب پمپ و هوا کشیدن پمپ آب باعث بی آب شدن یا کم آب شدن پمپ آب و در نتیجه داغ شدن آن می شود. پس با رعایت این نکات از داغ شدن بیش از حد پمپ آب جلوگیری کنید.

ویسکوزیته بیش از حد آب در پمپ آب خانگی

وقتی که پمپ آب خانگی بیش از سیال را پمپ کند ویسکوزیته آن افزایش خواهد یافت و در نتیجه پمپ آب شروع به داغ شدن می کند. در واقع یکی از مهمترین دلایل پاسخ این پرسش که چرا پمپ آب خانگی داغ می شود؟ این است که بیش از حد توان پمپ در هر پمپاژ از آن استفاده می شود. در واقع زمانیکه بیش از حد مجاز یک پمپ آب خانگی در هر پمپاژ آب را با فشار پمپ کند ویسکوزیته آن افزایش می یابد و در نتیجه دمای پمپ هم بالا خواهد رفت و پمپ آب خانگی داغ می کند.

آسیب بلبرینگ پمپ آب خانگی

عواملی مانند: تحت لرزش بودن الکتروموتور پمپ, برخورد پروانه با بدنه پمپ و گیرپاژ کردن پمپ باعث آسیب و شکستن بلبرینگ پمپ آب خانگی می شود. در اثر این شکستن دمای پمپ بالا می رود و در نتیجه پمپ داغ می شود. پس جلوگیری از داغ شدن بلبرینگ پمپ آب خانگی از داغ شدن آن بطور جدی جلوگیری می کند.

منبع تحت فشار در پمپ آب خانگی​ | رادمان پلاست

منبع تحت فشار در پمپ آب خانگی

یکی دیگر از دلایل داغ شدن پمپ آب خانگی تحت فشار بودن منبع در این پمپ ها می باشد. منبع در صورتی تحت فشار قرار می گیرد که فشاری که به آن وارد می شود تنظیم نشده و یا بیش از حد مجاز باشد. در واقع وظیفه اصلی منبع آب برقرار کردن فشار مناسب در پمپ آب و به نوعی جبران افت فشار در پمپ آب خانگی می باشد. بنابراین با تنظیم آب ورودی به منبع در پمپ آب خانگی از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.
تا این قسمت مقاله دلایل مختلفی برای پاسخ به این پرسش که: چرا پمپ آب خانگی داغ می شود؟ بیان کردیم. امید داریم با مطالعه این مقاله به پاسخ مناسبی برای پرسش های خود رسیده باشید. و در نهایت توصیه ما به شما این است که در خرید پمپ خانگی برای مصارف مختلف خود دقت لازم را به خرج دهید تا در نهایت یک پمپ با کیفیت با کمترین مشکل را در اختیار داشته باشید. انتخاب برند تولید کننده پمپ های خانگی تا حد زیادی بر کیفیت آنها تاثیر گذار هستند. رادمان پلاست یکی از برترین شرکت های تولید کننده پمپ آب خانگی می باشد. این شرکت با تولید پمپ های خانگی با توان های مختلف توانستخ است به یکی از بزرگ ترین تولید کننده گان مخازن و پمپ های آب خانگی تبدیل شود. رادمان پلاست با در نظر گرفتن عواملی که باعث داغ شدن پمپ آب خانگی می شود تا به امروز سعی داشته است تا پمپ های آب خانگی را با کیفیتی تهیه کند تا کمتر دچار مشکل داغ شدن شود. پس شما هم اگر در فکر خرید پمپ آب خانگی با کیفیت هستید حتما با جستجو در گوگل از محصولات شرکت بزرگ رادمان پلاست دیدن کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Item | تومان
View Cart
به بالای صفحه بردن