قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیز هایی می شود ؟

قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیز هایی می شود ؟ سوال اصلی خواهد بود که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد. اگر خواننده این مطلب هستید حتما به دنبال خرید یک پمپ آب خانگی می باشید که بتواند کار شما را راه بیندازند. مسلما باید قبل از خرید هر محصولی در رابطه با آن آشنایی پیدا کنید. شما با خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری در رابطه با قطعات پمپ خانگی کسب خواهید کرد و قطعا برای خرید پمپ آب خانگی تصمیم بهتری خواهید گرفت. پس با ما همراه باشید. همچنین در صورت نیاز به خرید تانکر آب در حم های متفاوت اعم از تانکر آب 1000 لیتری و همچنین مخزن قیفی پلی اتیلن .. با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

پمپ آب خانگی

پمپ های آب خانگی معمولا برای انتقال آب به ارتفاعات بکار گرفته می شوند. مثلا برای رساندن آب از طریق سیستم لوله کشی به طبقات بالا در ساختمان های چند طبقه از پمپ های آب خانگی استفاده می شود تا آب بتواند با فشار مناسبی به طبقه های بالا برسد. سیستم پمپ آب خانگی به این صورت است که از طریق انتقال انرژی به مایعی که درون مخزن یا هر محفظه دیگری است آب را به ارتفاعات منتقل می کند. 

پمپ آب خانگی یکی از بهترین ابزار هایی است که در سیستم آب رسانی در ساختمان های مسکونی و یا غیر مسکونی برای بالا بردن فشار آب و رساندن آب به ارتفاع مشخص بکار گرفته می شود. این پمپ ها با توجه به اجزای تشکیل دهنده خود می توانند قدرت متفاوتی در انتقال آب به ارتفاعات را داشته باشند. پس این مسئله که قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیزهایی می شود؟ یا اجزا تشکیل دهنده آن شامل چیست؟ در تعیین قدرت پمپ برای انتقال آب به ارتفاع مشخصی نقش تعیین کننده دارد.

قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیز هایی می شود | رادمان پلاست

قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیزهایی می شود ؟

قطعات پمپ آب خانگی شامل اجزای مختلفی است که هر کدام از آنها یک بخش مهم در پمپ را تشکیل می دهند. در این قسمت از مقاله قرار است در رابطه با این موضوع که قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیزهایی می شود صحبت کنیم و بطور مختصر توضیح دهیم که هرکدام چه نقشی در کارکرد پمپ آب خانگی دارند.
قطعات پمپ آب خانگی شامل موارد زیر می باشد:

محفظه آب بندی

یک محفظه که شامل یک مجموعه است و از ایجاد هرگونه نشتی در پمپ آب خانگی چلوگیری می کند.

شفت

چند قطعه که به شکل استوانه ای در پمپ آب خانگی قرار دارند و پروانه پمپ روی آنها قرار می گیرد.

پروانه

پروانه پمپ آب خانگی در واقع قطعاتی هستند به شکل دایره ای که از تیغه هایی تشکیل شده اند که این تیغه ها شکل های متفاوتی دارند. تیغه ها نقش تبدیل انرژی الکتریکی به جنبشی را دارند. طی این تبدیل انرژی, انرژی و سرعت لازم برای انتقال آب به بخش های بالاتر فراهم می شود.

قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیزهایی می شود ؟ | رادمان پلاست

الکتروموتور

الکتروموتور در قطعات پمپ آب خانگی همان تامین کننده نیروی الکتریکی می باشد که قرار است به انرژی جنبشی توسط پروانه ها تبدیل شود. در واقع الکتروموتور وظیفه دارد انرژی لازم برای پمپاژ را تامین کند. الکتروموتور طی چند مرحله تبدیل انرژی الکتریکی به جنبشی را انجام می دهد. وقتی که الکتروموتور در حالت فعال باشد جریان برق از طریق سیم پیچ ها عبور می کند. با این عبور جریان برق یک میدان مغناطیسی شکل می گیرد که در نتیجه آن روتور با زاویه 180 درجه حرکت می کند. وقتی روتور این چرخش را انجام دهد پروانه ها هم هدایت می شوند و در نتیجه نیروی لازم به پمپ آب وارد خواهد شد و آب به سمت بالا حرکت می کند.

بلبرینگ پمپ آب

یک قطعه از جنس فلز که شافت را حرکت می دهد و در نتیجه باعث حرکت پروانه ها هم می شود جزو قطعات پمپ آب خانگی به شمار میرود.

دیفیوزر

کار این قطعه در پمپ آب خانگی تبدیل انرژی سرعتی به فشار می باشد. در واقع این قطعه فشار لازم جهت رساندن آب به ارتفاع بالا را تامین می کند.

کاسه نمد پمپ آب

کاسه نمد در پمپ آب نقش یک درزگیر را دارد که از نشت پمپ آب جلوگیری می کند.

مکانیکال سیل

یکی از مهمترین قطعات پمپ آب خانگی محسوب می شود. این قطعه نقش تعیین کننده در کار کردن پمپ آب دارد. وجود هرگونه مشکل و یا نقص در این قطعه می تواند کل سیستم را مختل کند و از کار بیندازد. مکانیکال سیل هم مانند کاسه نمد از نشت مایعات و البته گاز ها در پمپ آب جلوگیری می کند.

قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیز هایی است | رادمان پلاست

فلوتر

این قطعه از نظر کارکرد تاحدودی مشابه نوار آب بندی می باشد. فلوتر به نوعی اندازه گیری و البته کنترل سطح مایع درون پمپ آب را برعهده دارد.

کلید اتوماتیک

روشن و خاموش شدن پمپ آب را برعهده دارد. این موارد جز مهمترین و اصلی ترین اجزایی بودند که پمپ آب خانگی شامل آنها می باشد. با این حال برای پاسخ به این سوال که قطعات پمپ آب خانگی شامل چه چیز هایی می شود شود؟ باید بگوییم که مهمترین اجزا تشکیل دهنده پمپ آب خانگی را بیان کردیم اما با توجه به مدل و عوامل دیگری مانند: شرکت تولید کننده پمپ آب و یا توان پمپ این اجزا تشکیل دهنده ممکن است کم یا زیاد باشند.

سوالات متداول در رابطه با پمپ آب خانگی و اجزا آن

قطعات پمپ آب خانگی نصب پمپ آب و متصل کردن قطعات آن به یکدیگر معمولا نیازمند تخصص می باشد چراکه با وصل کردن اشتباه پمپ به خوبی کار نخواهد کرد. پس بهتر است برای اینکار از یک فرد متخصص کمک بگیرید. شرکت های معتبر تولید کننده پمپ های آب که محصولات شان دارای ضمانت نامه می باشد معمولا افرادی را به عنوان نماینده شرکت برای نصب پمپ آب خانگی استخدام می کنند.

برای اینکه بهترین تولید کننده در زمینه تولید قطعات پمپ آب خانگی را بشناسیم بهتر است با تحقیق، مقایسه محصولات و همچنین میزان رضایت مشتریان به این مسئله پی ببریم. شرکت تولید کننده رادمان پلاست یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده پمپ آب خانگی می باشد که با سابقه ای که در تولید این محصولات دارد توانسته است به یک نام آشنا در میان تولید کننده گان پمپ آب خانگی تبدیل شود. شرکت رادمان پلاست با تولید محصولات درجه یک و با کیفیت توانسته است رضایت جمع کثیری از مشتریان خود را جلب کند.

بنابراین با توجه به آنچه گفتیم اگر شما هم قصد خرید پمپ آب خانگی را دارید و به دنبال یک تولید کننده مطمئن برای خرید خود هستید رادمان پلاست یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن