مخزن آب سه لایه ضد جلبک

مخزن آب سه لایه ضد جلبک یا ضد خزه نوعی از مخازن آبی هستند که در برابر رشد جلبک یا خزه مقاوم هستند. رشد جلبک ها و خزه ها علاوه بر تغییر بو و طعم آب می تواند باعث رشد انواع جلبک ها, قارچ ها و باکتری ها و در نتیجه مشکلات و بیماری هایی برای مصرف کنندگان شود. رشد جلبک ها در مخازن آب آشامیدنی یکی از مشکلات ذخیره آب آشامیدنی برای قرن ها بوده است. 

رشد جلبک ها و انواع باکتری ها طعم و بوی نامطبوع آب را تغییر می دهد و سلامت افراد را به خطر می اندازد و باعث بیماری های زیادی می شود. رشد و بقای جلبک ها مستلزم عواملی است که با ایجاد نکردن این شرایط و حذف آنها از رشد گونه های جلبک می توان از آنها جلوگیری کرد. از جمله عوامل موثر بر رشد جلبک ها, پارامترهای نور و دما بسیار مهم است. در ادامه از شرکت رادمان پلاست به بررسی مخزن آب سه لایه ضد جلبک خواهیم پرداخت.

مخزن آب سه لایه ضد جلبک | رادمان پلاست

مخزن آب ضد جلبک چیست ؟

مخزن آب پلی اتیلن ضد جلبک دارای مکانیزم داخلی و پیش فرض برای جلوگیری از رشد جلبک می باشد. در این نوع مخزن معمولاً یک لایه سیاه رنگ در داخل بدنه تعبیه می شود تا از ورود نور به داخل مخزن جلوگیری کند و در نتیجه امکان رشد جلبک وجود نخواهد داشت. بنابراین هر نوع مخزن آبی که از ورود نور به داخل آن جلوگیری کند, مخزن آب ضد جلبک است. لایه بیرونی مخزن آب سه لایه ضد جلبک به طور کلی از مواد مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش تولید می شود. با توجه به اینکه این لایه دائماً در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش است به همین دلیل از مواد ضد اشعه ماوراء بنفش استفاده می شود تا پوسیده نشود و رنگ آن تغییر نکند. در صورت عدم استفاده از این ماده, پس از مدتی بدنه مخزن پوسته پوسته شده و به تدریج از استحکام آن کاسته می شود.
این لایه از عبور نور به مخزن جلوگیری می کند و نقش فیلتر نور و همچنین ایجاد استحکام ساختاری مخزن را ایفا می کند. وظیفه اصلی این لایه جلوگیری کامل از نفوذ نور به خصوص نور خورشید به مخزن آب سه لایه ضد جلبک است و دلیل اصلی آن جلوگیری از رشد جلبک در مخازن پلی اتیلن ضد جلبک می باشد. با توجه به اینکه این لایه در تماس مستقیم با آب مخزن است باید کاملا استاندارد و بهداشتی باشد و هرگونه استفاده از مواد غیر استاندارد و بازیافتی سلامت مصرف کنندگان را با مشکل مواجه می کند. قابل ذکر است, فروش این مخزن به دلیل کاربرد بسیاری که در صنایع دارد بسیار صورت می پذیرد.

چرا باید از مخزن آب سه لایه ضد جلبک استفاده کرد؟

بهتر است تانک هایی خریداری کنید که خاصیت ضد جلبک دارند. این مخازن در بازار به مخازن آب ضد جلبک (مخزن پلی اتیلن ضد جلبک) معروف هستند. بهترین, پرفروش ترین و ارزان ترین مخازن آب ضد جلبک مخازن آب پلی اتیلن سه لایه می باشد. در این نوع مخزن به طور کلی یک لایه تیره بین لایه های مخزن آب سه لایه ضد جلبک قرار می گیرد تا از نفوذ نور خورشید که عامل اصلی رشد جلبک ها می باشد جلوگیری شود. همچنین فروش این مخزن با بهترین قیمت و کیفیت در این مجموعه انجام می شود.
برای جلوگیری از رشد جلبک ها در داخل مخزن آب, مقدار نور مستقیم خورشید که به داخل آن نفوذ می کند باید بسیار بسیار کم باشد. اگر از مخزن معمولی بی رنگ یا تک لایه استفاده می کنید, یا اگر لایه مخزن خیلی نازک باشد, اجازه ورود نور و رشد جلبک را می دهد. ممکن است لازم باشد به نحوی جلوی نور خورشید را بگیرید. به عنوان مثال, رنگ کردن بیرون مخزن آب سه لایه ضد جلبک و قرار دادن یک بوم تیره یا پشم شیشه می تواند تا حدی نور را مسدود کند. البته این عایق ها معایبی دارند. با توجه به عوامل محیطی باید این لایه ها را در دوره های مختلف بازسازی و جایگزین کنید.

مخزن آب سه لایه ضد جلبک چیست | رادمان پلاست

مخزن آب سه لایه ضد جلبک بهتر است یا مخزن پنج لایه؟

بهترین مخزن آب ضد جلبک, مخزن سه لایه ضد جلبک است. اگر کسی به شما بگوید که مخزن آب چهار لایه یا پنج لایه بهتر است, احتمالاً فقط از شما می خواهد که هزینه بیشتری بپردازید. دو لایه سیاه در مخازن 5 لایه وجود دارد! اگر یک لایه مشکل داشته باشد, می تواند به راحتی جلوی نور خورشید را بگیرد, دو لایه رنگ چه مشکلی دارد؟ هیچ نوری نمی تواند به مخزن آب سه لایه ضد جلبک نفوذ کند و بنابراین هیچ جلبکی رشد نخواهد کرد. به همین دلیل نیازی به خرید مخزن آب پنج لایه نیست و حتی این افزایش تعداد لایه ها نیز بر استحکام مخزن تاثیر منفی می گذارد.

چرا نباید مخزن آب سه لایه را زیر نور خورشید نصب کرد؟

یکی از عوامل اصلی تشدید کننده رشد جلبک ها در مخازن و مخازن آب, نور خورشید است. به طور کلی توصیه می شود مکانی را برای نصب مخزن آب سه لایه ضد جلبک در زیر سایه و در مکانی خنک در سایه انتخاب کنید تا علاوه بر افزایش طول عمر مخزن, رشد جلبک ها نیز کاهش یابد. البته نور خورشید و گرما در مخازن فلزی علاوه بر تسریع در روند زنگ زدگی و خوردگی مخزن فلزی, باعث رشد بیش از حد باکتری های شیمیایی و سایر سلول های تک سلولی می شود که می توانند طعم آب را بسیار تغییر دهند.

مسدود کردن ورودی های نور به مخزن آب؛ درب مخزن پلاستیکی نباید به مدت طولانی باز بماند و اگر مخزن دارای ترک یا سوراخ باشد, علاوه بر ایجاد جلبک, احتمال آلودگی آب توسط عوامل خارجی افزایش می یابد. قابل ذکر است, شما می توانید این مخزن را با بهترین قیمت و کیفیت از این مجموعه خریداری کنید. 

چرا نباید مخزن آب سه لایه ضد جلبک را زیر نور خورشید نصب کرد | رادمان پلاست

جمع بندی

 در این مقاله از شرکت رادمان پلاست به بررسی مخزن آب سه لایه ضد جلبک پرداختیم. همچنین در این مقاله به چیستی و کاربرد این مخازن نیز اشاره کردیم. شایان ذکر است, شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این مخزن, با مشاوران شرکت رادمان پلاست تماس حاصل فرمایید. این مجموعه همچنین به عرضه انواع مخازن اب در حجم های متعدد اعم از تانکر آب 1000 لیتری نیز میپردازد. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Item | تومان
View Cart
به بالای صفحه بردن