مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود

مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود از جمله ابزار پر کاربرد در کشاورزی مزارع و کود دهی بشمار می رود. امروزه استفاده از کود های مختلف برای رساندن مواد مغذی بیشتر به محصولات کشاورزی بسیار رایج شده است. در این میان کود های کشاورزی محلول نتیجه بهتری را در فرایند رشد محصولات برای کشاورزان به ارمغان می آورند. برای اینکه کود های کشاورزی بصورت محلول مورد استفاده قرار بگیرند نیازمند یک سری ابزار از جمله مخزن ذخیره محلول کود هستیم. در ادامه مقاله بیشتر در رابطه با استفاده از مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. همچنین اگر به دنبال خرید مخزن آب با بهترین کیفیت و در تنوعی بی نظیر اعم از مخزن قیفی پلی اتیلن و … هستید تنها کافیست با نمایندگی های رادمان پلاست تماس بگیرید.

مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود | رادمان پلاست

معرفی مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود

مخزن های پلی اتیلن ذخیره محلول کود برای استفاده از کود های کریستالی بصورت کنترل شده مورد استفاده قرار می گیرند. در کشاورزی صنعتی معمولا استفاده از هر نوع کود, سم, حشره کش, آفت کش و حتی آبیاری مزارع بصورت منظم و کنترل شده انجام می گیرد. مخزن های پلی اتیلن هم با کاربردی که دارند می توانند بصورت کنترل شده کود های کشاورزی را بصورت محلول به مزارع برسانند. به همین دلیل مخازن پلی اتیلن برای ذخیره کردن کود ها بصورت محلول در کشاورزی صنعتی امروزه بسیار کاربرد دارد.

انواع مخازن برای ذخیره محلول کود

بطور کلی مخازنی که برای ذخیره محلول کود مورد استفاده قرار می گیرد یا پلاستیکی اند و یا فلزی. مخازن فلزی معمولا از جنس فولاد, گالوانیزه و یا ورقه های کربن استیل می باشند. مخازن پلاستیکی هم انواع مختلفی دارند که بهترین و پر کاربرد ترین مخازن پلاستیکی از جنس پلی اتیلن هستند. این مخازن برای ذخیره انواع مختلفی از مواد از جمله محلول کود کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود می تواند در شکل های مختلفی نیز ساخته شود. مخازن عمودی و افقی دو نوع از این مخازن اند که بیشتر برای ذخیره محلول کود از این دو شکل مخازن پلی اتیلن استفاده می شود. بنابراین امروزه در کشاورزی صنعتی از مخازن پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی برای ذخیره محلول کود استفاده بسیار بیشتری می شود. در ادامه شما را بیشتر با مزیت مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود آشنا خواهیم کرد.

معرفی مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود | رادمان پلاست

مزیت های مخزن پلی اتیلن برای ذخیره محلول کود

اولین و مهم ترین مزیت مخزن پلی اتیلنی برای ذخیره محلول کود این است که:
می تواند محلول های شیمایی کود ها را بدون اینکه این مواد با پلاستیک بکار رفته در مخزن واکنش بدهد, ذخیره کند.
-این مخازن در عین حال که از یک نوع پلاستیک ساخته شده اند اما در برابر ضربه و هرگونه خوردگی کاملا مقاوم اند.
– مخازن پلی اتیلنی بسیار سبک هستند و حمل آنها بسیار آسان تر از مخازن فلزی است. این نکته برای خرید مخازن از وب سایت های فروشگاهی و ارسال شان به مقصد می تواند حائز اهمیت باشد. بنابراین وزن کمتر مخازن پلی اتیلنی باعث شده است تا استفاده از آنها آسان تر باشد.
-طراحی و ساخت این مخازن به شکلی است که به راحتی به سیستم لوله کشی متصل می شوند.
-مقرون به صرفه بودن این مخازن یکی از مزیت های اساسی آنها می باشد. مخازن پلی اتیلنی در عین حال که هزینه کمتری نسبت به سایر مخازن ذخیره محلول کود دارند اما مزیت های بسیار بیشتری از سایر مخزن ها برای ذخیره محلول کود و سایر محلول ها دارند.

مخازن پلی اتیلن ذخیره محلول کود چگونه کار می کنند ؟

برای استفاده از مخازن پلی اتیلن ذخیره محلول کود باید از قبل کود را در مقداری آب در یک ظرف دیگری حل کنید سپس اجازه دهید تا همه ناخالصی های محلول ته نشین شود. بعد از اینکه بطور کاملا و یکدست ناخالصی های محلول ته نشین شد می توانید محلول تهیه شده را وارد مخزن ذخیره محلول کود کنید. محلول بعد از اینکه وارد مخزن ذخیره شد بصورت آرام و تدریجی از آن خارج می شود و به مناطق مشخص شده می رسد. میزان خارج شدن محلول نیز قابل تنظیم است و می توان آن را باتوجه به نیاز محصولات کشاورزی در زمان های مختلف تنظیم کرد. این مخازن با استفاده از پمپ کار می کنند.

مخزن پلی اتیلن ذحیره محلول کود برای چه کود هایی مورد استفاده قرار می گیرند

کود کلسیم یک از پرکاربرد ترین کود هایی است در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. کلسیم باعث رشد محصول, جلوگیری از پوسیدگی گیاه و همچنین استحکام گیاه می شود. مخزن ذخیره پلی اتیلن محلول کود کلسیم را در سایر ترکیبات شیمایی مورد نیاز گیاه حل می کند و با ذخیره کردن این ترکیبات, آنها را بصورت تدریجی همراه با آبیاری قطره ای به گیاهان می رسانند.
-منیزیم یکی دیگر از مواد مورد نیاز گیاهان است که باید حتما بصورت کود به گیاهان تزریق شود. چراکه این ماده مغذی در تشکیل بذر و جذب مواد غذایی توسط گیاه نقش موثری دارد. مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود می تواند منیزیم را بصورت کنترل شده به گیاه برساند.
کود های دیگری مانند کود مایع نیتروژن, کود فسفر, کود پتاسیم و گوگرد از دیگر کود های مورد استفاده در کشاورزی هستند که می توان آنها را با استفاده از مخزن ذخیره محلول کود به گیاهان نیازمند به مواد مغذی رساند.

بهترین مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود | رادمان پلاست

بهترین مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود

همانطور که گفتیم مخازنی که برای ذخیره محلول کود مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند. این مخازن از نظر حجم می توانند ابعاد گوناگونی داشته باشند. مخازن پلی اتیلن 500 لیتری, 1000, 2000 و… انواع مختلفی از حجم های مخزن های ذخیره محلول کود می باشند. در واقع خریداران می توانند با توجه به نیاز خود حجم دلخواهی از این مخازن را تهیه کنند. مخازن پلی اتیلن ذخیره محلول کود از نظر جنس نیز با یکدیگر متفاوت اند. مخازن تک لایه و یا چند لایه می باشند. که بهترین مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود نوع سه لایه آن است که دارای یک لایه محافظ آنتی باکتریال می باشد. این لایه از نفوذ نور خورشید به درون مخزن جلوگیری می کند در نتیجه: رشد جلبک ها و با کتری ها نیز در مخزن متوقف خواهد شد.

شما هم اگر در فکر خرید مخزن آب هستید بهتر است حتما به وب سایت رادمان پلاست که یکی از وب سایت های بزرگ فروشگاهی مخازن آب پلی اتیلن می باشد مراجعه کنید و از محصولات متنوع این وب سایت اعم از تانکر آب 1000 لیتری و …. دیدن کنید. رادمان پلاست محصولات زیادی را با قیمت های مناسب در وب سایت فروشگاهی خود برای خرید عموم قرار داده است. حتما به این وب سایت مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Item | تومان
View Cart
به بالای صفحه بردن